Yurt Özelliklerimiz
Atatürk ilke ve inkılaplarından hiçbir zaman ödün vermeyen, çağdaş yönetim anlayışıyla yola çıkan, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Ailem Kadıköy Kız Öğrenci Yurdu’nun birinci ilkesi; öğrencilerimize güvenli ve konforlu konaklama imkanı sunmaktır.

2, 4 ve 6 kişilik ferah odalarımız,öğrencilerimizin kullanımı için konulan dolaplar ve diğer eşyalarımız, yerden ısıtma sistemi,24 saat sıcak su, klima, asansör, LCD televizyon, wireless internet bağlantısı, şömine gibi imkanlarımızın yanı sıra kütüphanemiz, modern mutfaklarımız, dinlenme ve çalışma odalarımız ve çamaşırhanemiz ile öğrencilerimize lüks standartlar sunuyoruz.
 
Geniş odalarımıza; ekstra kullanım için getirilecek dolap vb. gibi eşyalar konulabilmektedir.
 
Mutfaklarımızda; öğrencilerimizin kullanımı için öğlen ve akşam yemeklerini hazırlayabilecekleri her tür mutfak gereci bulunmaktadır. Buzdolapları ve mutfak dolapları da öğrencilerimiz için yeterli kapasitededir.
 
Çamaşır makinaları; ücretsiz, kullanıma açıktır.
 
Temizliğimiz; temizlik personelimiz tarafından haftanın her günü düzenli olarak yapılmaktadır. Gün içinde de hijyen şartları sürekli takip edilmektedir.
 
Banyolarımızda; da hijyen sağlanmakta ve korunmaktadır. Duşa kabinli, konforludur.
 
Dinlenme odamızda; bulunan TV ,DVD player ve öğrencilerimiz için hazırladığımız film arşivimiz onlara güzel vakit geçirme ve dinlenme imkanı sağlamaktadır.
 
Kütüphanemizde; bulunan kaynaklar öğrencilerimize hizmet vermektedir. Ayrıca, sadece öğrencilerimizin kullanımı için tahsis edilen internet bağlantılı bilgisayarlar ve yazıcılar aracılığı ile her türlü bilgiye ulaşma, araştırma, ödev, proje, vs. hazırlama imkanı mevcuttur. Binamızda asansör, su deposu ve jeneratör bulunmaktadır. Yurdumuz, merkezi doğal gaz ısıtmalıdır.
 
Moda’nın nezih ortamı ile Bahariye’nin sosyal ve kültürel metropol alışkanlıklarının tam ortasında yer alan yurdumuz, temiz bir aile sokağı ile ulaşım kolaylığını bir arada hizmetinize sunuyor. Yurdumuz, Kadıköy'ün merkezinde olup, tüm toplu taşıma duraklarına yakınlığı ile tüm çevre üniversitelere hitap etmektedir.
 
12 ay hizmet vermekteyiz...
 
Çalışan, master yapan, staj yapan öğrencilerinde yurdumuzda konaklama imkanı vardır.
 
Öğrencilerimize istekleri doğrultusunda değerli Psikoloğumuz Barış Ülkümen tarafından terapi uygulanabilmektedir.
 
Öğrencilerimizin yurtta kalma bedeli dışında çamaşır, terapi.. vs. sağladığımız hiçbir imkan için ekstra ücret talep etmemekteyiz.
 
40 kişilik kapasitemiz ile öğrencilerimize lüks standartlar sunuyoruz.       
 
 
Pro WEB